Kielce ul. Piaski nad Rzeką
606 135 339

Opis Inwestycji

ZIELONA DOLINA

          Mamy przyjemność przedstawienia Państwu naszego projektu ZIELONA DOLINA. Tworzy go kameralny zespół siedmiu budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, usytuowany w cichym zakątku Kielc przy ulicy Piaski nad Rzeką, nieopodal rzeki Silnicy, z dala od miejskiego zgiełku, spalin i tłoku, gdzie nic nie zakłóci przyszłym mieszkańcom ciszy i spokoju, niezbędnych do wypoczynku i regeneracji po dniu pracy.

          Położenie tuż obok zielonej i jeszcze dzikiej doliny Silnicy zapewnia jednocześnie kontakt z naturą. Na tym terenie występuje bogata flora i fauna, co dla miłośników przyrody jest niewątpliwym atutem. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się ścieżka rowerowa oraz tereny rekreacyjne przy kieleckim zalewie. Na końcu ulicy Piaski nad Rzeką znajduje się źródło, z którego wielu okolicznych mieszkańców czerpie wodę, doceniając jej walory smakowe.

         Mimo tak korzystnej, sprzyjającej odpoczynkowi i relaksowi lokalizacji przyszli mieszkańcy będą mogli także w pełni korzystać z wszelkich dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą mieszkanie w mieście, jak choćby wygodny i szybki dostęp do usług i infrastruktury miejskiej. Lokalizacja ta zapewnia dotarcie w ciągu kilku/kilkunastu minut do największych galerii handlowych w Kielcach, marketów budowlanych czy centrum miasta. Aktualnie dojazd do osiedla odbywa się ul. Zagnańską, a następnie na odcinku około 350 m ul. Piaski nad Rzeką, która ma utwardzoną nawierzchnię. W roku 2019 rozpocznie się realizacja inwestycji drogowej o nazwie przebudowa układu ulic – Zagnańskiej, Witosa oraz budowa nowej – przedłużenia Witosa do ulicy Olszewskiego, po zakończeniu której komunikacja północnej części miasta zarówno z centrum, jak i innymi dzielnicami oraz drogami wyjazdowymi w kierunku Warszawy, Krakowa, Łodzi zostanie znacznie usprawniona oraz odbywać się powinna płynnie i bezproblemowo. Dojazd do osiedla po zakończeniu przebudowy ul. Zagnańskiej i Witosa, która wg planów ma potrwać 2 lata, odbywał się będzie drogą serwisową od strony ul. Zagnańskiej.

          Ponadto w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego została uwzględniona droga publiczna klasy dojazdowej (D) o nr 9KDD, łącząca bezpośrednio ul. Piaski nad Rzeką z ul. Zagnańską, przebiegająca wzdłuż granicy frontowej działki o szerokości w liniach rozgraniczających min. 10m z chodnikami po obu stronach. Uwzględniona jest również budowa stacji transformatorowej 15,0/4kV, podczyszczalnia wód opadowych oraz pompownia ścieków komunalnych. Nie ma żadnych informacji, aby w pobliżu planowanej inwestycji miały powstać jakiekolwiek nowe inwestycje o charakterze uciążliwym takie jak: spalarnie śmieci, cmentarze, itp. W bezpośrednim sąsiedztwie ZIELONEJ DOLINY zapis w MPZP pozwala na budowę budynków jednorodzinnych, z wyłączeniem zabudowy szeregowej.

          W okolicy znajduje się przedszkole, stacja paliw. Osoby korzystające z transportu publicznego mają zapewniony wygodny dostęp do komunikacji miejskiej. Sklepy spożywcze, mieszczące się w niedalekim sąsiedztwie, ułatwią codzienne zakupy bez konieczności wyprawy do centrum.

        Nasza inwestycja to 14 apartamentów rozmieszczonych na trzech kondygnacjach, w tym dwóch kondygnacjach nadziemnych. Do każdego apartamentu przynależą pomieszczenia gospodarcze, podziemny garaż z dwoma miejscami parkingowymi, bądź miejsce postojowe zewnętrzne. Każdy z apartamentów posiada przestronny taras z widokiem na tereny zielone. Na terenie osiedla przewidziano miejsce relaksu dla jego mieszkańców w postacie terenu rekreacyjnego w południowej części działki, z nasadzeniami zielenią niską i wysoką.

          Elegancka elewacja budynków, nowoczesny styl wykończenia z licznymi przeszkleniami z pewnością przypadną do gustu przyszłym mieszkańcom ZIELONEJ DOLINY, dla których pojęcie WYMARZONY DOM tożsame jest z komfortem, pięknem, ciepłem i bezpieczeństwem. Teren osiedla jest ogrodzony, dostęp dla osób postronnych ograniczony (domofon przy wejściu), brama wjazdowa otwierana automatycznie. Zapewni to mieszkańcom poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Apartamentowce zostały wkomponowane w naturalny krajobraz, z którym współgra nowoczesna architektura budynków oraz wysoki standard ich wykończenia:

– stolarka okienna trzyszybowa sześciokomorowa w okleinie zewnętrznej w kolorze antracyt od zewnątrz i białym od wewnątrz; drzwi tarasowe przesuwno-uchylne; stolarka z ciepłymi ramkami i ciepłym montażem od zewnątrz;
– tynki pomieszczeń mieszkalnych szpachlowane i gruntowane pod malowanie;
– piece gazowe dwufunkcyjne De Dietrich z zamkniętą komorą spalania;
– grzejniki płytowe Purmo; w salonie dodatkowo grzejnik podłogowy;
– osprzęt elektryczny (biały montaż) Legrand;
– drzwi wejściowe stalowe z okuciami antywłamaniowymi, z dwoma zamkami w systemie jednego klucza, z ciepłym progiem;
– parapety wewnętrzne z konglomeratu;
– ślusarka ocynkowana i malowana proszkowo;
– elewacja wykończona płytkami Elastolith oraz tynkiem silikonowo-silikatowym;

tarasy wykończone deską kompozytową.

          Walory otoczenia i nasz pomysł na wkomponowanie w naturalny krajobraz nowoczesnej architektury apartamentów znalazł również odzwierciedlenie w aranżacji wnętrz. Starannie zaplanowany rozkład pomieszczeń zapewni mieszkańcom optymalne zagospodarowanie i wykorzystanie przestrzeni.

          Każdy apartament posiada własny licznik gazu, prądu i wody – wszystkie media będą rozliczane indywidualnie, co daje możliwość uzyskania wymiernych oszczędności. Dodatkowym atutem są dobrej klasy piece gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania, które są bezobsługowe. Dodatkowo wykorzystanie gazu do celu uzyskania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania pomieszczeń to obecnie najtańszy ze sposobów.

        Dział sprzedaży naszej firmy zapewni Państwu zarówno fachowe doradztwo, jak i profesjonalną obsługę w zakresie sprzedaży i programów finansowania, stworzonych z myślą o przyszłych mieszkańcach ZIELONEJ DOLINY.